Z mesecem majem se naša šola ponovno aktivno vključuje v program Varno s soncem, s katerim NIJZ že vrsto let opozarja na pomen pravilne zaščite pred škodljivim delovanjem sončnih žarkov. V obdobju, ko se spodbuja gibanje v naravi, je izvajanje ukrepov za zaščito pred prekomerno izpostavljenostjo sončnemu UV sevanju, še posebej pomembno. Vsi, ki sodelujemo v programu Varno s soncem, želimo doseči čim večjo osveščenost prebivalcev (učencev, staršev, učiteljev) o škodljivih učinkih prekomernega izpostavljanja sončnemu sevanju in o pomenu izvajanja samozaščitnih ukrepov za varovanje zdravja ter doprinesti k spremenjenemu odnosu do sonca.

vv123.png

Kako že gre? Saj vemo! Ko je sonce najmočnejše, poiščemo senco, nosimo pokrivala in poskrbimo, da pijemo veliko vode. Kaj več pa v zloženki  UV sevanje – Kako poskrbim za svoje zdravje?

Deli ta članek

Prejšnji članek

May 15, 2024 • 4:04PM

Naslednji članek

May 18, 2024 • 2:34PM

Teme člankov

Iz naših člankov